Ринок землі: хто виграє і програє і чому буде процвітати корупція.

Ринок землі: хто виграє і програє і чому буде процвітати корупція.

Формат земельної реформи від Зеленського консервує корупцію у сфері державних земель, обмежує третину агрогосподарств України у можливості викупу паїв і залишає за бортом https://www.unian.ua/society/10588926-mi-gotovi-do-konkurenciji-ale-tilki-na-rivnih-umovah-bahmatyuk.html 4 мільйона самозайнятих селян.

У ніч на вівторок 31 березня Верховна Рада схвалила законопроект №2178-10, завдяки яким з 1 липня 2021 в Україні стартує ринок землі. До 2024 року придбати землю зможуть тільки фізичні особи, обмеження «в одні руки» складе 100 гектарів. У 2024 році купувати паї дозволять та юридичним особам, ліміт для яких складатиме 10 000 гектарів. Закон не дозволить іноземним компаніям і громадянам отримати доступ до ринку землі України. Але ідея про всеукраїнський референдум по земельній реформі допускає, що український народ сам захоче запросити іноземців до викупу паїв.

Виставляти на купівлю-продаж державну та комунальну ріллю, загальна площа якої 10 млн га — заборонено. Але виняток зробили для фермерів, які встигли отримати від держави 0,5 млн га ріллі в постійне користування: такі наділи можна буде викупити в розстрочку на 10 років. Паї можна буде використовувати в якості застави для кредиту. Якщо позика не буде погашений, банки зможуть забирати ріллю в якості оплати. При цьому лімітів «в одні руки» не буде, але придбану землю банки повинні продати протягом 2 років.

Щоб прискорити прийняття «земельної законопроекту», президент Зеленський погодився на відстрочку дати старту ринку і зниження лімітів по купівлі паїв. Законопроект №2178-10 після першого читання взагалі передбачав ліміти на рівні 35% всієї ріллі ВІДГ і 0,5% всієї ріллі, і допуск до ринку землі іноземців з 2024 року. Ідея про «стартовому періоді» в 2 роки, при якому тільки фізичні особи зможуть купити не більше 100 га — не винахід команди «Слуги народу».

Таку концепцію земельної реформи в 2004 році описував третій президент Леонід Кучма в книзі «Україна — не Росія» 2004 року. Аналогічні норми були і в законопроекті №9001-д, який в першому читанні прийняли 9 липня 2011, а «регіонали» в тогочасній ВР «забули» винести на друге читання.

Долю «земельного законопроекту» врятувала ситуативна коаліція «Слуги народу», «Європейської солідарності» і «Голоси».

«Батьківщина» і ОПЗЖ вже оголосили про намір оскаржити факт голосування. Цікаво, що двоє з головних спікерів ОЗЖП за «земельного питання» можуть похвалитися профільною освітою у сфері аграрних відносин. Нестор Шуфрич в 2004 році захистив кандидатську дисертацію в Інституті аграрної економіки (ІАЕ) по темі аграрної реформи в Угорщині 1990-х років. А до приходу в парламент в 2019 році Олександр Колтунович працював науковим співробітником того ж ІАЕ.

Складний досвід аграрних помилок.

Дані Держкомстату стверджують, що в 2018 році аграрії на виробництво продукції витратили 442, 9 млрд грн (даних за 2019 ще немає). При цьому заявлені витрати за оренду паїв склали 9,9% або 43,95 млрд грн, витрати на соціальні заходи на селі – 1,2% або 5,5 грн. Якщо скласти два показники, отримуємо суму в 50 млрд грн власних грошей аграріїв, яких при поточному курсі валюти вистачить на викуп у селян тільки 892 га землі за ціною $ 2000 за гектар, або 1,8 тис. га ріллі за ціною $ 1000 за гектар. Саме тому, щоб зняти фінансову проблему, в першому читанні законопроекту №2178-10 була норма про дозвіл купувати паї українських селян іноземним бізнесменам, платоспроможність яких нібито істотно вище, ніж у наших фермерів.

Але надії на іноземців в українському земельному ринку завжди були дещо завищеними. Великі іноземні гравці агроринку України воліють працювати в більш надійних ніж оранка землі бізнесах. Наприклад – у переробці сировини та постачання засобів виробництва для наших аграріїв.

Найбільший виробник цукру в Західній Україні – «Радеховсахар» – належить німцям. У 2018 році світова компанія Bayer запустила в Житомирській завод з виробництва насіння вартістю в $ 200 млн. В минулому році за $ 41 млн японська Sumitomo Corporation викупила 51% пакет акцій регіональних постачальників агротехніки та агрохімії Спектр-Агро ТОВ і Спектр-Агротехніка, операційна зона яких — переважно Західна Україна.

Вагома причина такого бізнес-поведінки — пам’ять про приклади гучних банкрутств іноземних агрохолдингів в Україні.

Найяскравішою була історія британського агрохолдингу Landkom International, який працював в Україні з 2006 по 2011 рік. Керівництво холдингу сподівалося, що дешеві гроші від продажу акцій допоможуть збільшити земельний банк від стартових 30 000 га до 350 000 га. Але вже в 2009 році компанія опинилася на межі банкрутства, у 2010 році збитки досягли $ 100 млн) Запрошені іноземні менеджери не мали чітких КРІ за ефективністю витрачання коштів і не розуміли специфіки «внутрішньої корупції», притаманної українським агропідприємствам. Завдяки зміні моделі управління агрокомпанія змогла в 2011 році показати прибуток у $ 1,1 млн.

На початку 2012 року Landkom International викупила компанія зі шведської реєстрацією Alpcot Agro (з травня 2013 року – Agrokultura AB). А вже в травні 2015 року українські активи шведської Agrokultura AB викупив МХП Косюка. По суті, два іноземних агрохолдингу «впали в руки» одному українському аграрному олігархові.

Не менш показова історія сербської MK Group. Їй в Україні належав холдинг «Агро Інвест Україна», заснований у 2006 році, який вирощував зерно, сою та кукурудзу. Ця компанія мала негативну славу з-за хронічних неплатежів пайовикам за оренду. Спроби знизити операційні витрати були невдалі. У 2016 році компанія мала 60,6 млн грн чистого збитку, в січні-червні 2017 збиток склав 45,9 млн грн. Напередодні викупу в червні 2017 «Агро Інвест Україна» мала 30 000 га ріллі і 2 елеватора потужністю в 170 000 тонн одноразового зберігання зерна. Покупцем став «Кернел», вартість покупки було $ 43,3 млн, або в середньому $ 1400 за гектар придбаної землі.

Винятком стала покупка агрохолдингу «Мрія» в 2018 році за $ 242 млн Але саудівські покупці з фонду SALIK прямимо текстом говорили, що Україна їм цікава швидше із-за значних запасів води і вологи, яких не вистачає для агровиробництва на Батьківщині. Тим більше, що до 2018 року SALIK вже мав наділ в 40 000 гектарів на Західній Україні.

Зараз, за даними системи Vkursi, іноземці є засновниками 1400 українських агропідприємств, які сумарно обробляють 1,6 млн га ріллі. Чверть цієї землі або 0,4 млн га припадає на один американський агрохолдинг. NCH Group, або Агропросперис. Ще 0,5 млн га припадає на інші 9 іноземних агроходингов, що належать бізнесменам з Саудівської Аравії, Данії, Голландії, Франції та Казахстану. З них ніхто не висловлював прямого інтересу до викупу сільськогосподарської землі в Україні.

Прокрустов ліміт.

Як тільки Зеленський заявив про зміну формату ринку ріллі, екс-радник прем’єр-міністра україни по земельній реформі Олексій Мушак написав у своєму Facebook, що така новела знизить потенційну ціну паїв до $ 1300-1500 за гектар.

Наскільки такі заяви співвідносяться з дійсністю, судити складно. Наприклад, в оголошеннях на сайті ОЛХ зараз скромна ціна за гектар паю тримається на рівні $ 2 тисяч.

Том 2 «Економічної історії України» стверджує, що у 2000-2001 роках на легальному ринку було продано 1,1 млн га ріллі, при цьому вартість паю коливалася від 500 грн до 16,5 тис. грн. за тодішнім курсом. При цьому існуючий ринок землі стимулював і зростання орендних платежів за паї селян: вони в 1998 за свою землю отримали 800 млн грн, а у 2000 році – за 1,6 млрд грн.

Але в даному випадку слід звернути увагу на інші моменти. Формально обмеження в 100 га в одні руки на першому етапі цілком відповідає інтересам АПК України. Площа до 100 гектарів обробляють 21780 фермерських господарств, при загальній кількості в 34860 агрогосподарств. Але при цьому ліміт в 100 гектарів фактично дискримінує тих 3500 малих фермерів, які обробляють наділи до 200 га.

Якщо врахувати, що в Україні понад 100 га землі обробляють в цілому 13 000 агрогосподарств, включаючи холдинги, по суті в наступні 2 роки викуп паїв буде майже неможливим для третини агроринку нашої країни. Не слід забувати про давнє страху українських агровиробників, що після зняття «земельного мораторію» новими власниками ріллі стане прошарок корупціонерів, який нібито має безмежні суми валютної готівки.

Пропозиція Зеленського, щоб державну ріллю виставляли тільки на торги з правом оренди, гроші з яких йдуть в місцеві бюджети, фактично консервує «земельну корупцію».

Наприклад, у жовтні 2019 екс-міністр економіки Тимофій Милованов заявляв, що з земельного банку 1,5 млн га ріллі державні агропідприємства зберегли лише половину, іншу половину незаконно обробляють приватні підприємства «договорами про спільну обробці». Формально, законодавство дозволяє таку форму угод. Але на практиці, як свідчать матеріали Госаудитслужбы, «загальна обробка ріллі» – це хронічно збиткова форма господарювання для аграрних держпідприємств. Дані Держкомстату свідчать, що в минулому аграрні ДП фактично обробляли тільки 220 000 га своєї ріллі. І з цього можна зробити висновок, що корупційні схеми охоплюють мінімум 1,2 млн га державної землі.

Більше того, за даними Госаудитслужбы, в 2018 році Національна академія аграрних наук, формально самостійна структура, з понад 300 000 га своєї ріллі самостійно обробляла тільки 600 га. Інша частина землі — або в обробці за «договором про спільну обробки», або вже незаконно приватизована.

Дискурс про ринок землі як втіленні права на власність 7 млн пайовиків залишив без уваги 3,97 млн одноосібних селянських господарств (ЕКХ). Такі господарства, як свідчать дані Держкомстату, мають значну вагу в українському АПК. ЕСХ обробляють 5300000 га ріллі, або 25% всієї землі, з якого збирається врожай. Питома вага ЕСХ в урожаї 2019 склала 20%, або 15 млн тонн зерна. Але такі господарства обмежені в можливості отримати банківську позику: сума виданих кредитів аграріям на 1 січня 2020 становила лише 57 млрд грн (для порівняння – вартість посівної кампанії 2019 досягала 120 млрд грн). Обіцяних на 2020 рік дотацій на 4,4 млрд грн для агросектору також недостатньо. Тому не виключено, що за прихильність «одноосібників» побореться як мінімум Тимошенко, обіцяючи щедрий пакет державної підтримки.

У подібній ситуації була Польща в 1997 році. Тоді колишні комуністи змогли завоювати собі селянство як «електоральну базу», в той час як ліберали користувалися підтримкою городян.

Щоб не провалити подальші ліберальні реформи, Лешек Бальцерович на старті своєї другої прем’єрської каденції був змушений піти з комуністами на такий компроміс. Приватизація державних підприємств і фінансова реформа триває, але зате у Конституції Польщі вносять норму про «фермерів як основі аграрного ладу», а ліміт на володіння землею не перевищує 200 га. Такий компроміс у підсумку себе виправдав, і Польща отримала прошарок в 1млн фермерів, які сумарно обробляють 14 млн га ріллі.

Але, щоб повторити успіх свого західного сусіда, Україна має бути послідовною у здійсненні економічних реформ.

Підписуйтесь на #Букви в Telegram і Facebook і читайте найбільш важливі та найсвіжіші новини першими!

Ideal Essay-writing Service TorontoCreating report nnoun: relates to people, place, thing, quality, etc. Make use of the authorship knowledge and capabilities of one’s article writers in custom writing that is creative. If you need a personalized innovative report, the experts will offer one by using all of your instructions. Our very own scholastic writing solutions will allow you to significantly that you complete your creative writing paper with ease as we also provide insightful creative writing tips and techniques that will ensure.

Chrysalis Communications keeps worked with Peak Writing Services on a few academized.me jobs. We discover them to be diligent with our clients, mindful of their needs, and constantly a pleasure to utilize. So confident have actually we being inside their strength, that they are today our material experts of choice. We periodically recommend our very own consumers in their mind right, because we know they are going to continually be professional, affordable and timely. We advice Paul and also the Peak crafting Services employees without doubt.

Any crafting service that does not posses really top-notch experts will not keep going long in this company. Trust simple Paper continues to be steady most abundant in exceptional staff that is writing of providers running a business today. There is a composing staff members that will be very diverse, in both level place and level amount, so we are able to simply take in any order a client may present. Once any Continue reading Ideal Essay-writing Service Toronto

7 Sensational Essay Hooks That Grab Readers’ Attention

Narrative essays can have varied meanings which may differ in numerous universities and schools. One other big distinction between narrative essays and creative fiction—as well as different kinds of essays—is that narrative essays are based on motifs. Effective teaching entails adopting applicable educating roles to assist our studying objectives. Typically making bold announcements, exaggeration, or cautionary statements can hook your readers. If there’s something you read or heard that is intently associated to your story, you can at all times start the essay with a quote.

The essay’s subject does not exist in a vacuum, nonetheless; a part of letting readers know what your essay is about means establishing the essay’s context, the body within which you’ll method your topic. Easy subjects to put in writing an argumentative essay about automated essay grading paper. This part is extremely student driven, although lecturers might wish to gently counsel that the scholars enter their work in a competition or take their displays to different places exterior of their own college.

Thesis: it’s best to provide a thesis statement the place you state your claim and your main argument. A story essay would not equal a brief story. Sometimes, nevertheless, you could write a narrative essay in third-individual, often when the story you are telling is not your individual. Every essay needs a proper introduction in order that your rea Continue reading

“No longer cowardly dive” : dealing with legal terrorism – CDU-politician wants to of the Union for a shake-up.

“We’re late. For Walter Lübcke too late.” – with a haunting e-Mail, the CDU deputies of a fire warns his group to Wake up.

Fits the human rights policy spokesman of the CDU/CSU group in the Bundestag, Michael Brand, the has the Union of the requested haunting words to be more clear edge against the threat to the democracy by right-wing radicals .

“The murder of Walter Lübcke, I can more than 20 years, knew and more than a subject of european war companion, is more than just a new quality of suspected right-wing extremist terror”, – stated in the internal Write by Brand, who is also head of the Hesse Union Deputy in the Bundestag, the Union’s Deputy.

The daily mirror documented in the Following in the Respectively in the in the wording:

“Dear colleagues, dear colleagues, the murder of Walter Lübcke, I can more than 20 years, knew and more than a subject of european war companion, is more than just a new quality of suspected right-wing extremist terror.

This ice-cold execution would not have become without the year-long systematic heating up and getting more aggressive Rush against the open society and the democratic rule of law possible .

Against a ritualized outrage culture in the media, as well as, unfortunately, in politics, and also against reading Statements of with words of grief, outrage, and summoning, I have now personally is a clear sign .

We need to call things finally criminal name. Fits right-wing extremist Terror has an environment of sympathizers, and to come in large part from the AfD.

All know, and hardly anyone talks about it. But we are not allowed to dive as a member of the German Bundestag longer Fig. It is and has always been a Central task of the liberal and conservative middle of our country, the Drift of Parts of the social center to stop at the edges. This we do in a sufficient degree. This is not so, that we may follow the slogans of the edges. So that we reinforce only.

Instead, we must strengthen the political center, finally, again, with attitude and with spirit. It is only with fortified stance and tense use in this long full flame debate about the stability of our democracy, not on the duration of guarantees in the ict.

Because it is you him, the enemies of the open society, by which you can the philosopher, Karl Popper, after the end of the Nazi dictatorship and the Second world war, spoke. He also knew the need for a militant democracy, if it wants to survive. The determined opponents of our open democracy, fight meanwhile, within the institutions of the democracy, against our open society.

And we, the Democrats, fight back not enough for us. We don’t do it because it is too exhausting. Or we try it with a clay formulations, which are so weak and so ritualized that you can make in the eyes of the Public the impression that you can convince itself those hardly, the use of present.

We are late as it is. For Walter Lübcke too late.

The following Shake-up of the hitherto silent majority is imperative, if democracy and an open society should not be in a wrong location .

Each of us members has to decide for himself what he or she thinks is right. However, one thing is clear: With the of the population as not convincing-rated, too passive and often not just as the brave and erect a perceived attitude of, unfortunately, many of the policy multipliers, we can debate about the soul in the open society and our democracy does not win .

I’m sorry, not here, not with well-thought-out sentences will get in the way as much as possible, not a frown cause and all sides of the consent would be able .

However, The times for not more recognizable attitude, especially after this murder, is definitely over.

Not only in the https://www.ulf.com.ua/ European elections has documented that our political System is in a turning point. Whether the political decision-makers have understood this, too, is now for the population to be of secondary importance.

(. ) You/shake you up with this appeal think at least there is a little, it remains my hope. (. )

With a friendly and collegial Regards,.